seleniapetronas
FACEBOOK
Portál je určen široké veřejnosti a jeho cílem je oslovit majitele a obdivovatele krásných italských vozů ALFA ROMEO, FIAT, LANCIA, FERRARI, MASERATI, LAMBORGHINI a IVECO. Značky, které ve světě motorismu znamenají prim především díky vzrušujícímu designu, technickému pokroku, vynikajícící sportovní historii a ještě skvělejší současnosti. Nyní se stačí zaregistrovat a aktivně se podílet na naší společné vášni ...

..................................................................

Přihlášení / Nová registrace

4C ve Frankfurtu

29.09 2011 18:46 / Novinky 4C ve Frankfurtu Trocha fotek z Frankfurtu ze stánku Alfa Romeo

od Milan Cafourek 29.09 2011 18:46

Byl jsem na výstavě IAA 2011 ve Frankfurtu hned první týden, ale nějak se to "nesešlo" a tak přidávám pár fotek až dnes s velikým zpožděním. Proto přidám i pár komentářů z cesty a z výstaviště (již toho bylo jistě popsáno mnoho, proto se zaměřím na detaily o kterých se již tolik nepsalo)


Stojí vůbec za to jet na takovouto akci?

Jednoznačně ano, už jen proto, že je jednou za dva roky. S kamarádem jsme to pojali jako výlet s jedním přenocováním. Není to daleko a cesta je velmi jednoduchá. Tam a zpět z Prahy celkem lehce přes 1.000 km, cesta je velmi jednoduchá - stačí jen koukat na cedule a dali jsme to i bez (zapomenuté) navigace. Stále po dálnici, sjezd před Norimbergem na Wurtzburg a pak až exit Frankfurt Sud - kde hlavní Strasse vede téměř rovně až k výstavišti u kterého je mrakodrap s trojúhelníkovou střechou, který výborně slouží coby orientační bod. Cesta i se zastávkou na ranní kávičku s croissantem a "Stau" na dálnici v důsledku stavebních pracích cca. 4 a půl hoďky až do hotelu, který jsme měli jen přes ulici od výstaviště. Hotely tu mají však zvláštní tradici, zřejmě po vzoru hotelů v Miami - tam mají během víkendu ceny za ubytování x2 - tady v době konání autosalonu až x3 ... nicméně na poslední chvíli přes booking.com pohodovej hotel se snídaní, vlastním parkingem, wifi na pokoji a v krátké docházkové vzdálenosti jak do centra, tak hlavně na výstaviště (od dveří ke dveřím necelých 400m) za 120e (dali se najít i levnější, buď bez parkingu či bez snídaně... ale volil jsem hlavně kompromis lokality, ceny, služeb). Když jsem načal tu cenu, tak v běžný den bylo vstupné cca. 13e. Záměrně píšu asi, protože jsme šli ve dnech určené pro obchodníky a jejich partnery, které jsou trošku dražší - v normálních dnech navíc (asi) lze použít vstupenka i jako free ticket na městskou (tramvaje, metro).

Počasí se nám povedlo náramně a tak jsme si ten den vyloženě užili. Ještě jedno doporučení, pokud se tam vydat, tak zcela jistě ne o víkendu, ale raději volit všední den, kdy je to to o mnoho volnější.


Alfa Romeo ...

Nebudu nic zastírat, že Alfa Romeo tam moc nezářila (můj subjektivní dojem). Sdílela výstavní halu s dalšími italy (včetně Jeepa, který je pod křídly Fiatu), nicméně naproti bylo hned Ferrari a o kousek dál Maserati (Lambo si VW stáhl do svého pavilonu). Většina pozornosti proto směřovala tímto směrem. Asi není překvapením co tam bylo vystaveno - pohled do prořídlého výrobního programu zajisté napoví: MiTo, Guilietta a stále ještě "jen" prototyp 4C. 4C bylo vystaveno ve "stříbrné" barvě (metal fluid), která se mi na tom na živo moc nelíbila (opět můj subjektivní dojem) a věřím, že ona cihlová matná ve které byla prezentovaná v Ženevě, je určitě líbivější. Vlastní auto... myslel jsem, že si z něj sednu víc na zadek. Na druhou stranu to mám takhle s mnoha alfama - z počátku se mi nelíbí a pak si je koupím :o) (viz 156 a GT ... Brera a 159 se mi líbilÿ hned, ale nekoupil jsem) ... takže abych začal pomalu šetřit. ;o)

Již mimo oficiální stánek jsme narazili mezi karavanama na 8C Competizione, které se tam tvářilo "urousaně" jako popelka na stánku nějakého magazínu.


... a ti ostatní

Výše jsem zmiňoval efekt alá "sednout sednout si na zadek". Tak jsme si sedli na zadek na stánku Porsche - a to zcela doslova. Oproti minulým ročníkům měli všechny Porsche přístupné k podrobnému prozkoumání čehokoliv, bylo možná nahlédnout pod kapotu kteréhokoliv modelu a posadit se na jakoukoliv sedačku. Nicméně ten skutečný efekt "sednout si na zadek" jsem měl o pár kroků dál na stánku Lamborghini u modelu Aventador v matné černé barvě (plus černá lesklá kola). Bylo to "naše" první setkání - to auto vypadalo naprosto úchvatně, takovej Batmobil vedle kterýho opodál stojící Bugatti Veyron bylo tak zvláštně nenápadné :o). Na výstavišti bylo mnoho dalších skvělých aut ale nebudu je tady vyjmenovávat a odkážu na motoristické weby s rozsáhlými fotogaleriemi. Ještě zmíním jak mi velmi překvapili "popisky" u každého z vystavených aut. Dosud jsem vídával pouze stojan, kde byli vytištěné základní informace, nicméně tady byl u KAŽDÉHO AUTA stojan s integrovaným tabletem Apple Ipad 2, kde byli dostupné potřebné informace (od přepínání mezi jazyky, přes základní parametry, až po konfigurace, barvy, videa, ceny,...). 


Nyní by měl následovat závěr, ale v podstatě jsem to uzavřel již úvodní větou - Stojí vůbec za to, jet na takovou akci? Rozhodně ano :o)


Ještě si neodpustím jedno malé doporučení, nejezděte na otočku jen na výstavu, ale zůstaňte přes noc. Frankfurt má své kouzlo a má co nabídnout.


Oficiální galerie AR z Frankfurtu


Nechci dělat samostatný článek a tak na konci je obrázek (zdroj: www.italiaspeed.com) se schématem plánovaných modelů Alfy Romeo. Příští rok tam máme pěkné okno. Ovšem o rok později (soudě dle minulosti, tak si myslím, že rok se protáhne téměř na dva) se máme nač těšit.

Galerie k článku / Diskuse k článku / Zpět na Alfa Romeo  
DISKUSE: 4C ve Frankfurtu
Celkem 0 komentářů
Přidat komentář / Skrýt diskusi / Zobrazit diskusi


K tomuto článku nebyl dosud vložen žádný komentář... Buďte první ;-)
Abyste mohl/a vkládat příspěvky do diskuse, musíte být přihlášen/a
  GALERIE K ČLÁNKU

NEJPRODÁVANĚJŠÍ / e-shop

Selenia Racing - 10W-60 - 1 litr Selenia Racing - 10W-60
Mazivo, které vzniklo n..
385 s dph
California Scents - Anti tabák - vůně do auta - osvěžovač vzduchu - Anti tabák California Scents - Ant
Anti tabák Orig..
99 s dph
INZERCE / NABÍDKY / BONUSY

CLUBOVÝ E-SHOP - VÝRAZNÉ SLEVY PRO ČLENY / inzerce

Přihlaš se svým loginem a získej slevy pro členy clubu... Vaše ceny se zobrazují pouze po přihlášení! 39 komentářů / 9 nových

Autokosmetika MEGUIARS se slevou -15% pro všechny alfisty a příznivce italiaspeed.cz / inzerce

Společnost CM exclusive.cz, s.r.o. nabízí všem alfistům a příznivcům italiaspeed.cz slevu -15% na autokosmetiku Meguiars. 0 komentářů
meguiasrs ANKETA
Jaký typ diskuse zvolit? Chystají se změny, tak at jsou k Vaší spokojenosti.

Prapůvodní typ - typ chat ale není online? (1317)
 
Klasická diskuse typu alfisti? (946)
 
Nechat stávající, pouze řadit dle aktuálnosti? (805)
 
© 2008, italiaspeed.cz / právní informace Všechna loga výrobců vozů jsou ochranné registrované známky. Jejich použití pouze se svolením vlastníka OZ. Design by Garcy Graphics 2008
Autokosmetika Meguiars | Czech Ferrari | Tuning | Racing | Italská gastronomie | Webcam Itálie | 24h LeMans | Závodní vybavení