seleniapetronas
FACEBOOK
Portál je určen široké veřejnosti a jeho cílem je oslovit majitele a obdivovatele krásných italských vozů ALFA ROMEO, FIAT, LANCIA, FERRARI, MASERATI, LAMBORGHINI a IVECO. Značky, které ve světě motorismu znamenají prim především díky vzrušujícímu designu, technickému pokroku, vynikajícící sportovní historii a ještě skvělejší současnosti. Nyní se stačí zaregistrovat a aktivně se podílet na naší společné vášni ...

..................................................................

Přihlášení / Nová registrace

CARBONIA CUP X FIAT PEOPLE CUP 2012

13.07 2012 22:31 / Akce-Srazy CARBONIA CUP X FIAT PEOPLE CUP 2012

To to letí, další Fiat People Cup za námi, již tradičně konaný v rámci Carbonia Cupu na Mosteckém okruhu. A co vše se 5.7. stalo?od Jan Pružina 13.07 2012 22:31

Byl sváteční den,  my jsme nezklamali a jako stateční a nevzdavající se Cyril a Metoděj, kteří k nám přinesli písmo, my vybojovali vítězství nejen ve Fiat People Cupu, ale i v Carbonia Cupu.

Z celkového pohledu na den můžeme říct, že nám byl dopřán den plný zážitků. Kde jinde Vám může být po ránu zima, poté zmoknete, následně se přehřejete ve víc jak třiceti stupních, v závěru dne zažijete průtrž, že by ani psa nevyhnal a finálně jedete v poklidném počasí zpět domů.

 Co se týče zástupců jezdců, musím v rámci Fiat People Cupu pochválit zástupce značky Alfa Romeo, kteří reprezentovali, jak se patří, a účast byla následná:

Tomáš Beneš (Elba) s vozem Alfa Romeo GT za tým Chevron Racing, Míša Tasevová  (Myš) s vozem Alfa Romeo GTV za tým Unichip,  Miroslav Stulír (Stu) s vozem Alfa Romeo 156 za tým  Italauto Racing,  Pavel Vrecník s vozem 159 za tým 2DS motorsport , Patrik Rambousek (Cepppp) s vozem Alfa Romeo 166 za tým  Italauto Racing, Ivan Smirnov ( Krtmoj) s vozem Alfa Romeo Mito za tým Fotr Racing, Lenka Turnhöferová s vozem Alfa Romeo Giulietta za tým Giuli rasi .

Chtěla bych zmínit nezúčastněného Bernda Borýska, který podlehl svému těžkému zranění, tedy zlomené ruce a nepodařilo se mu ji přemluvit ke spolupráci. Technické zázemí týmu bylo stejné jako v minulých závodech a to, jako mechanici Italauto Racing Venca Kameník, Honza a podpora  Marcel - tedy Táta, fotograf  Jan Pružina  (Průža) a Jitka. Toto zázemí zřejmě nebude do konce sezóny změněno vzhledem k jejich týmovému úspěchu.

Ráno jsme vyrazili časně, tedy o půl hodiny později oproti plánu a za doprovodu ještě dvou posádek nejmenovaných značek vozů, kterým se v naších kruzích neříká auto, tedy nezávodní Mazda jako fanoušek a závodní Subaru jako soupeř v rámci Carbonia Cupu.

Po příjezdu jsme doplnily potřebný materiál - helmy, pásy, rukavice, kombinézy a jako vždy bez problémů prošli technickou přejímkou.

Začali nám tréninky, kde opět zabodoval náš již  nechvalně známý Patrik a opět si nasyslil spousty kamínků, bohužel tentokrát i na trať a tak ti z nás, co mají auto hlavně na parádu a estetický dojem, nebyli z jeho počínání příliš nadšeni. Pavel se věnoval Lence s instruktáží dráhy a nacvičili stopu k závodu. Další trénink probíhal hladce. Až na jednu prasklou pneu u Stua, která byla jistě výsledkem zápalu boje ;-)

Kvalifikace byla boj, ale uspěli jsme a každý si vydobyl pozici, co si zasloužil.

A o to byl závod zajímavější. Elba s nejrychlejším vozem Fiat People Cupu se probojoval na přední posty. Já jsem se snažila pánům ujet a úkol byl splněn. Mirek se snažil držet za sebou Luboše Sázavu s BMW a neuvařit auto. Aby toho neměl Luboš Sázava s BMW málo, Ivan na něj dorážel ze zálohy. Prostě Alfa kam se podíváš.

Ke konci startovního pole se odehrával další souboj, kde Patrik ve snaze probojovat se kupředu a před Pavla přesně v okamžiku, kdy do jízdy dával vše, nevydržela technika a zaparkoval na trávníku, čímž vyřadil sám sebe. Budiž Ti Patriku ten kačírek osudný, i když ho máš tak rád. A asi hrdina dne byl Elba, kdy uhájil své umístnění i přes prasklou pneu s kterou vítězně dojel. Velikánskou pochvalu pro ženu závodu, kterou je Lenka a vytrvale závod dojela.

Snad náš závodní Cup příště přijede podpořit vedení Fiatu pokřikem a potleskem. Protože my si vážíme nejen materiální podpory poskytnuté Fiatem, ale i morální.

A jak pevně věříme, že překoná nesnáze i Marek, který se nemohl dostavit. Chevron jako sponzor a určitě i srdcem závodník. Chci poděkovat Boomerovi, který nás velice často přichází podporovat, jako správný Alfista. A teď ještě pro rekapitulaci naše výsledky:

FIAT  PEOPLE CUP  

Kategorie B7

  1. Tomáš Beneš (Elba) s vozem Alfa Romeo GT za tým Chevron Racing
  2. Míša Tasevová  (Myš) s vozem Alfa Romeo GTV za tým Unichip
  3. Miroslav Stulír (Stu) s vozem Alfa Romeo 156 za tým  Italauto Racing
  4. Pavel Vrecník s vozem 159 za tým 2DS Motorsport 
  5. Patrik Rambousek (Ceppp) s vozem Alfa Romeo 156 za tým  Italauto Racing

Kategorie B6

  1. Ivan Smirnov ( Krtmoj) s vozem Alfa Romeo Mito za tým Fotr Racing
  2. Lenka Turnhöferová s vozem Alfa Romeo Giulietta za tým Giuli rasi

CARBONIA CUP

Kategorie B4

2. Tomáš Beneš (Elba) s vozem Alfa Romeo GT za tým Chevron Racing


Kategorie B3

1. Míša Tasevová  (Myš) s vozem Alfa Romeo GTV za tým Unichip

2. Miroslav Stulír (Stu) s vozem Alfa Romeo 156 za tým  Italauto Racing


text: Michaela Tasevová

foto: Jan PružinaGalerie k článku / Diskuse k článku / Zpět na Alfa Romeo  
DISKUSE: CARBONIA CUP X FIAT PEOPLE CUP 2012
Celkem 0 komentářů
Přidat komentář / Skrýt diskusi / Zobrazit diskusi


K tomuto článku nebyl dosud vložen žádný komentář... Buďte první ;-)
Abyste mohl/a vkládat příspěvky do diskuse, musíte být přihlášen/a
  GALERIE K ČLÁNKU

NEJPRODÁVANĚJŠÍ / e-shop

Selenia WR DIESEL - 5W-40 - 2 litry Selenia WR DIESEL - 5W-
Olej na bází vybraných ..
585 s dph
California Scents - Jasmín - vůně do auta - osvěžovač vzduchu - Jasmín California Scents - Jas
Jas..
99 s dph
ap Sportfahrwerke - Sportovní podvozek ap Sportfahrwerke, snížení 40/30, pro vůz Alfa 156 (932) 2,5V6 + 2,4 JTD Sedan a Sport wagon rok výroby 97- ap Sportfahrwerke - Spo
Kompletní podvozek od n..
10130 s dph
INZERCE / NABÍDKY / BONUSY

CLUBOVÝ E-SHOP - VÝRAZNÉ SLEVY PRO ČLENY / inzerce

Přihlaš se svým loginem a získej slevy pro členy clubu... Vaše ceny se zobrazují pouze po přihlášení! 39 komentářů / 9 nových

Autokosmetika MEGUIARS se slevou -15% pro všechny alfisty a příznivce italiaspeed.cz / inzerce

Společnost CM exclusive.cz, s.r.o. nabízí všem alfistům a příznivcům italiaspeed.cz slevu -15% na autokosmetiku Meguiars. 0 komentářů
meguiasrs ANKETA
Jaký typ diskuse zvolit? Chystají se změny, tak at jsou k Vaší spokojenosti.

Prapůvodní typ - typ chat ale není online? (1317)
 
Klasická diskuse typu alfisti? (946)
 
Nechat stávající, pouze řadit dle aktuálnosti? (805)
 
© 2008, italiaspeed.cz / právní informace Všechna loga výrobců vozů jsou ochranné registrované známky. Jejich použití pouze se svolením vlastníka OZ. Design by Garcy Graphics 2008
Autokosmetika Meguiars | Czech Ferrari | Tuning | Racing | Italská gastronomie | Webcam Itálie | 24h LeMans | Závodní vybavení